„Uważam, że kobieta powinna nosić makijaż, który lubi. I zamień proces nakładania makijażu w przygodę”.   

Emma Stone

 

Jedna historia o pędzlach do makijażu

Jest historia, że włoski perfumiarz Stefano Ilos postanowił stworzyć wyjątkowy produkt, aby rozszerzyć ofertę w swoim sklepie z wodą toaletową i przyciągnąć uwagę klientów. Specjalnie dla niego w 1914 roku opracowano pierwsze profesjonalne pędzle do makijażu. Jako materiał wybrano sęki dębowe i włos końskiego ogona. Włos był przymocowany do metalowego pręta i obciążał pędzel w kierunku włosa, co pozwoliło na łatwe nakładanie cienie do powiek. Produkt bardzo się spodobał i zaczął cieszyć się wielkim sukcesem wśród klientów. Oczywiście pędzle nie były tanie i mogły sobie na nie pozwolić zamożne kobiety. Dolna warstwa społeczeństwa, aby zaoszczędzić pieniądze, używała pędzli artystycznych, które były sztywniejsze i raniły skórę.

Wraz z pojawieniem się syntetycznych pędzli stały się one dostępne dla mas, a techniki makijażu zaczęły się poprawiać z dużą prędkością.

 

Dla kogo nadają się pędzle z włosia syntetycznego?

pedzle-z-wlosia-syntetycznego

Pędzle syntetyczne są idealne dla osób uczulonych na naturalny włos. Te pędzle są hipoalergiczne. A także są miękkie, nie kłują skóry, włosie nie ulega odkształceniom, są trwałe i dobrze się myją.

Pędzle z włosia syntetycznego doskonale nakładają i mieszają kosmetyki na bazie kremu, takie jak płynne cienie, kremowe rumieńce, szminki do ust itp.

Jak myć pędzle do makijażu?

Podczas nakładania makijażu na pędzlach pozostają małe cząsteczki kosmetyków, olejków, a czasem nawet bakterii. Aby uniknąć wszelkiego rodzaju chorób skóry, pędzle muszą być dobrze oczyszczone. Produkty do czyszczenia pędzli są obecnie w sprzedaży, ale można również użyć szamponu neutralnego dla dzieci.

Do mycia pędzli najlepiej nadaje się woda w temperaturze pokojowej. Dobrze zwilż pędzle wodą, nałóż szampon i dokładnie spłucz. Ile dobrze są umyte pędzli, można wyjaśnić na podstawie przezroczystości wody.

Jak wysuszyć pędzle do makijażu?

Nie susz pędzli pionowo! Woda, która spływa z włosia, może zepsuć klej, który trzyma włoski. Aby pędzle służyły przez długi czas, po umyciu nadaj włosom pożądany kształt i połóż je poziomo, aby dalej wyschły.

Jak przechowywać pędzle do makijażu?

pedzle-do-makijazu

Ponieważ pędzle stykają się z naszą twarzą, aby uniknąć niepotrzebnych zanieczyszczeń, przechowuj je w miejscach zamkniętych przed kurzem. Mogą to być szkatułki, pudełka z odpowiednimi przegródkami lub w specjalnych piórnikach na pędzle.

Pamiętaj, że piórniki należy również prać, aby nie gromadziły się do nich różne bakterie i brud.

Życzymy inspiracji do tworzenia nowego wizerunku z naszymi pędzli do makijażu.
pedzle-do-makijazu

on 0

Komentarze

Leave A Reply

Your email address will not be published.